Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów

Dobry stomatolog Gliwice

Do jamy zęba wnikają dwa rodzaje

Do jamy zęba wnikają dwa rodzaje włókien: włókna czuciowe z nerwu trójdzielnego, przewodzące czucie bólu, i współczulne ze zwoju szyjnego górnego, regulujące prze

Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów Dobry stomatolog Gliwice
pływ krwi w naczyniach miazgi.


Pochodzą z 2 i 3 gałęzi nerwu trójdzielnego czyli z nerwu szczękowego (V2) (dla szczęki) i od n. żuchwowego (V3) (dla żuchwy).


Nerw szczękowy oddaje gałąź (n. podoczodołowy), która przechodzi przez szczelinę oczodołową dolną, wewnątrz bruzdy podoczodołowej i przez kanał podoczodołowy, gdzie oddaje kolejno gałązki zębodołowe górne tylne, górne środkowe i górne przednie tworząc splot zębowy. Gałązki zębowe splotu zębowego kierują się ku otworom wierzchołkowym korzeni zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Stomatologia w dzisiejszych czasach


Stomatologia w dzisiejszych czasach w porównaniu do lat ubiegłych zrobiła ogromny postęp. Nie ma co nawet porównywać jej do tego co działo się w czasach komunistycznych w naszym kraju. Dziś sytuacja jest taka, że nawet osoby spoza Polski przylatują do nas na leczenie zębów. Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, czy Austria – mieszkańcy tych i innych krajów wybierają Polskę, bo stomatologia u nas jest na świetnym poziomie i świadczy ona o tym, jak duży postęp zrobił cały nasz kraj i nasza polska medycyna. W dzisiejszych czasach wiele czynności wykonywanych jest już automatycznie, a ilość i jakość badań pozwala na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu ma się możliwość korzystania z usług prawdziwych specjalistów i profesjonalistów, którzy kończyli dobre studia i mają odpowiednie portfolio.

Nauka ma ogromny wpływ na naszą polską stomatologię. Postęp w nauce sprawia, że odpowiedni poziom nauczania jest kluczowy żeby osiągnąć odpowiednie rezultaty w leczeniu. Jeszcze nie tak dawno lekarze nie posługiwali się tak zaawansowanym, a przede wszystkim tak dokładnym medycznym sprzętem. Dziś jest to już oczywistość, że lekarz posiada szereg różnego rodzaju przyrządów. Co ciekawe – nie są one gorsze niż te na zachodzie. Polscy specjaliści dysponują najwyższej jakości wyposażeniem gabinetów dentystycznych i stomatologia w ich wydaniu jest rzeczywiście zupełną światową czołówką. Wpływ nauki na rozwój stomatologii wiąże się przede wszystkim z faktem globalizacji i lepszego dostępu do rzetelnych i istotnych analiz. Daje to szansę uzyskania świetnych rezultatów, a co najważniejsze – poprawy stanu zdrowia każdego pacjenta.




WIkipedia - stomatologia:

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia



© 2019 http://dla-dentystow.manekiny.net.pl/